راهنمای کامل شستشوی صندلی ماشین کودک پس از خرید آن

چگونه صندلی ماشین کودک را تمیز کنیم در مادرلند | motherlaand.com

احتمالا ناراحت‌کننده‌ترین صحنه‌ای که می‌تواند پس از خرید صندلی ماشین کودک برای شما اتفاق بیوفتد، این است که با چشم خودتان ببینید که فرزندتان روی صندلی ماشین کودک خارجی که با هزار زحمت خریداری کرده‌اید آشغال می‌ریزد و دست‌های شکلاتی‌اش را به آن می‌مالد.

اما باید بدانید که این صندلی به راحتی تمیز شده و آثار هیچ لکه‌ای روی آن نمی‌ماند. پس خودتان را نگران نکنید و اجازه دهید که کودک با آرامش از صندلی مخصوصش استفاده کند.

با این مقاله همراه باشید تا فوت و فن لازم برای این‌که چگونه صندلی ماشین کودک را تمیز کنیم را به شما آموزش دهیم.

 

چگونه صندلی ماشین کودک را تمیز کنیم

 

قبل از خرید صندلی ماشین کودک بهتر است این را در نظر داشته باشید که  یک صندلی ماشین کودک خوب باید قابل شستشو باشد. تقریبا تمام صندلی‌های ماشین بچه خارجی و برخی ازبرند‌های ایرانی قابل شستشو هستند. این ویژگی ممکن است روی قیمت صندلی ماشین کودک تأثیر بگذارد.اما نگران نباشید چرا که همیشه امکان خرید صندلی ماشین کودک اقساطی نیز هست.

 

حال مراحل زیر را در نظر بگیرید:

1.     لوازم موردنیاز برای شستشو را کنار بگذارید

 

صندلی ماشین کودک خوب برای شسته‌شدن به چند وسیله نیاز دارد:

  • دستمال حوله‌ای
  • برس نرم
  • محلول تمیز کننده‌ی سطوح
  • مایع ظرفشویی
  • مایع لباسشویی

 

2.     صندلی ماشین کودک را از خودرو جدا کنید

 

دومین کاری که باید انجام دهید این است که صندلی ماشین کودک خارجی را درست برخلاف مراحل نصب صندلی، از صندلی خودرو جدا کنید. این روش می‌تواند در صندلی‌های مختلف فرق داشته باشد.

 

3.     روکش صندلی ماشین کودک را جدا کنید

 

برای این‌کار بهتر است روکش صندلی را از گوشه‌ها کمی بالا کشیده و آزاد کنید تا دستتان برای بازکردن تسمه‌های نگهدارنده و کمربند که زیر روکش مخفی‌شده‌اند،باز باشد. تسمه‌ها را باز کنید تا روکش صندلی به طور کامل جداشود. بهتر است قبل از باز کردن کمربند و تسمه‌ها، از تمامی مراحل عکس بگیرید یا فیلمبرداری کنید تا دوباره سرهم‌کردنشان برایتان ساده‌تر باشد.

اگر تسمه‌های صندلی جداشونده هستند بهتر است آن‌ها را کاملا جدا کرده و کنار بگذارید. در غیر اینصورت فقط روکش صندلی را بردارید.

 

4.     چهارمین مرحله‌ی تمیزکاری با جاروبرقی

 

پس از جداکردن روکش ممکن است با آشغال‌های ریز ریز، خرده‌های نان و کیک و بیسکوییت در صندلی ماشین بچه خارجی‌تان مواجه شوید. خونسردی‌تان را حفظ کنید و دوباره به این فکر کنید که چگونه صندلی ماشین کودک را تمیز کنیم؟

اینجا وظیفه‌ی جاروبرقی آغاز می‌شود. به کمک جاروبرقی، تمام خرده‌های غذا را از داخل صندلی جارو کنید. البته بهتر است به سراغ جاروکردن داخل اتومبیل‌تان هم بروید.چون احتمالا آن‌جا هم از خرده‌های غذا در امان نمانده.

 

5.     تمیز کردن صندلی ماشین کودک با دستمال حوله‌ای

 

حال وقت آن رسیده که با یک دستمال حوله‌ای و محلول پاک‌کننده‌ی سطوح، صندلی ماشین کودکتان را برق بیندازید و تمام سطحش را پاک و ضدعفونی کنید. تسمه‌هایی که از صندلی جدا نمی‌شوند را نیز با یک پارچه تمیز کنید.

به جای محلول پاک‌کننده میتوانید از یک محلول دست‌ساز خودتان هم استفاده کنید. دو قاشق سوپ‌خوری مایع ظرفشویی را در یک لیوان آب‌گرم حل کنید.سپس با کمک برس نرم، تسمه‌ها و کمربندها را تمیز کنید.

 

6.     روکش را در ماشین لباسشویی بیندازید

 

روکش صندلی ماشین کودک را در ماشین لباسشویی انداخته تا به خوبی شسته‌شود. بهتر است قبل از اینکار به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید تا با درجه حرارت لازم برای شستشوی آن آشنا شوید.

البته توصیه‌ی ما به همه‌ی والدین پس از خرید یک صندلی ماشین کودک خوب و با کیفیت این است که هنگام شستشوی روکش صندلی در ماشین لباسشویی از آب گرم یا محلول سفید‌کننده یا نرم‌کننده استفاده نکنند و تنظیمات ماشین لباسشویی را روی حالت شستشوی دستی بگذارند تا پارچه‌ی روکش، آب نرود یا کِش نیاید. همچنین بهتر است از شوینده‌های ملایم و بدون بو استفاده کنید تا کودک دچار حساسیت نشود.

 

7.     آویزان‌کردن روکش‌ها در آفتاب

 

فوت کوزه‌گری شستن روکش صندلی ماشین کودک خوب، که به احتمال زیاد هنگام خرید صندلی ماشین کودک به شما نگفته‌اند، این است که پس از شستن روکش، آن را با سشوار با خشک‌کن، خشک نکنید. زیرا ممکن است به بافت کاور صندلی یا پارچه‌ی آن آسیب وارد شود. بهتر است پس از شستشو، روکش‌ها را در آفتاب پهن کنید تا خشک شوند. همین روش سنتی، بهترین روش برای خشک‌کردن روکش صندلی است.

 

8.     نصب مجدد روکش

 

اگر هنگام جداسازی روکش صندلی از مراحل آن عکس‌برداری کرده باشید که دیگر هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت. اما اگر اینکار را نکرده‌اید هم هیچ نگران نباشید! کافیست آرامش خود را حفظ کنید و ابتدا قسمت‌های بیرونی و بعد قسمت‌های داخلی روکش را به صندلی وصل کنید. مطمئن شوید که تسمه‌ها و کمربند‌ها و اتصالاتشان به خوبی محکم شده باشند تا ایمنی کودک به خطر نیوفتد. پدهای چسب‌دار کمربند صندلی ماشین بچه خارجی را نیز بچسبانید. معمولا هنگام خرید صندلی ماشین کودک چند پد چسب‌دار اضافی به شما می‌دهند، اما در غیر اینصورت بهتر است خودتان چند پد اضافه بخرید و نگه‌دارید.

 

9.     آخرین مرحله، نصب مجدد صندلی

 

در این مرحله نیز لازم است دقت کافی به خرج دهید تا صندلی، ایمنی لازم را داشته باشد‌. اگر در نحوه‌ی نصب صندلی ماشین کودک شک دارید، بهتر است مقاله‌ی مربوط به آن را در همین سایت مطالعه کنید تا به خوبی زیر و بم نصب صندلی ماشین کودک را یاد بگیرید.

 

سخن آخر

شستشوی صندلی ماشین کودک از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل قبل از خرید صندلی ماشین کودک خوب این ویژگی را در نظر بگیرید‌.این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا به تمام سوال‌هایتان در زمینه‌ی ” چگونه صندلی ماشین کودک را تمیز کنیم ” پاسخ دهید.

سارا شیرعلی
ارسال دیدگاه