چگونه از پد سینه استفاده کنیم؟

چگونه از پد سینه استفاده کنیم؟-مجله اینترنتی مادرلند

شیر دادن به نوزاد از اصلی‌ترین دغدغه های هر مادری به حساب می‌آید که البته تمام مادران از این نعمت برخوردارند که به فزرندشان شیر بدهند و او را سیر کنند، اما این موضوع با چالش هایی هم همراه است که یکی از آنها چکه کردن شیر از سینه مادر است و بیشتر مادر ها در دوران شیردهی و اواخر دوران بارداری شان با این مشکل مواجه می‌شوند که موضوعی کاملا شایع است.

این موضوع ممکن است باعث ایجاد لکه روی لباس شما مادر عزیز شود و از طرفی از نظر بهداشتی هم چندان خوشایند نیست که پس از جاری شدن شیر، بخواهید به فرزندتان شیر بدهید.

پد سینه چیست؟

برای رفع این مشکل ترشح و جاری شدن شیر از سینه مادران، بهترین راه حل استفاده از پد سینه است که از ترشح شیر و ایجاد لکه روی لبای های شما جلوگیری می‌کند.

شما مادر عزیز می‌توانید به راحتی از پد سینه استفاده کنید و دیگر نگران ترشح شیرتان نباشید و با خیال راحت به فرزندتان شیر بدهید، اگر می‌خواهید با نحوه استفاده از پد سینه و انواع مختلف این محصول آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

آیا استفاده از پد سینه باعث ایجاد عفونت و زخم خواهد شد؟

در جواب به این سوال باید گفت که همه چیز به خود شما مادر گرامی بستگی دارد، اگر در زمان استفاده از پد سینه به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم توجه کنید نه تنها مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد، بلکه حتی با رعایت بهداشت و بدون نگرانی از جاری شدن شیر و آلوده بودن سینه هایتان می‌توانید به فرزند دلبندتان شیر بدهید و  او را سیر کنید.

 

در مجموع ۳ نوع پد سینه وجود دارند که شما مادر گرامی می‌توانید بسته به نیاز خود یکی از آنها را تهیه کرده و استفاده کنید:

 

انواع مختلف پد سینه

 

۱.پد سینه یک ‌بارمصرف

– اولین ویژگی این پد سینه این است که به راحتی قابل استفاده است.

– معمولاً قسمت پشتی پد سینه یکبار مصرف شامل یک لایه پلاستیکی است که از نفوذ شیر ترشح شده به بیرون جلوگیری ‌می‌کند.

 

۲.پد سینۀ قابل شست‌وشو

– این نوع پد سینه، قابل شست‌وشو می‌باشد و می‌توان چندین بار از آن و استفاده کرد.

– این پد ها هم با دست قابل شستشو هستند و هم با ماشین لباس شویی.

– قیمت این پدها بالاتر از پد های سینه یکبار مصرف است اما چون چندین بار قابل استفاده است از نظر اقتصادی انتخاب بهتری است.

 

۳.محافظ سینه و جمع‌کنندۀ شیر

– این پد سینه یک پد شیردهی سیلیکونی است که با نام صدف سینه نیز شناخته می‌شود.

– این نوع پد ویژگی جذب کنندگی ندارد یعنی  از نفوذ سیر ترشح شده جلوگیری نمی‌کند.

– ویژگی مهم این پد این است که روی نوک سینه قرار می‌گیرد و مثل یک ظرف شیر ترشح شده را در خودش جمع می‌کند.

– این محصول برای مادرانی که قصد دارند از شیری که از سینه هایشان چکه می‌کند برای شیر دادن به فرزندشان استفاده کنند، انتخاب مناسبی است.

(البته حتما به این نکته توجه کنید که برخی از مادر ها به سیلیکون حساسیت دارند، اگر جزء این افراد هستید پیشنهاد می‌کنیم از این نوع پد استفاده نکنید.)

 

نحوه قرار دادن پد شیردهی در سوتین-مادرلند

چگونه از پد سینه استفاده کنیم؟

برای اینکه پد سینه بهترین نتیجه را برای شما مادر گرامی داشته باشد بهتر است که در زمان استفاده از آن نکات زیر را در نظر بگیرید.

 نکاتی برای قرار دادن پد سینه:

۱.حتما به تمیز بودن سینه هایتان توجه کنید: به دلیل مرطوب بودن شیر مادر احتمال رشد باکتری ها در نوک سینه زیاد است ، پس مهم‌ترین نکته در استفاده از پد سینه این است که از بروز عفونت است جلوگیری کنید.

برای این کار بهترین راه حل این است که نوک سینه‌هایتان را قبل از قرار دادن پد، کاملا تمیز و خشک کنید. اگر نوک سینه‌ٔ شما زخم شده و یا دچار حساسیت شده است، بهتر است قبل از قراردادن پد از کرم‌های دور سینه استفاده کنید.

۲.پد سینه را در بهترین حالت آن، استفاده کنید: اگر پد شما از نوع قابل شست‌وشو است، حتما توجه کنید که پد کاملا خشک باشد.

اما اگر از پدهای یک بار مصرف استفاده می‌کنید باید بدانید که این پد های سینه در قسمت پشت خود که با سوتین مادر در تماس هستند دارای  چسب می‌باشند، این چسب به سوتین می‌چسبد تا پد در جای خود ثابت بماند.

پس در زمان استفاده از پد یک‌بارمصرف استفاده وقتی آن را از بسته‌اش خارج کردید، چسب پشت آن را جدا کنید.

۳.پد سینه را به درستی روی سینه قرار دهید: نحوه قرارگرفتن پد سینه بسیار مهم است، مرکز پد را دقیقاً روی نوک سینۀ خود قرار دهید. این کار به افزایش جذب شیر و جلوگیری از نفوذ آن به لباستان کمک می‌کند.

۴.حتما پد سینه را به سوتین خود بچسبانید: اگر از پد یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید، پد سینه را به سوتین خود بچسبانید. برای اینکه ببینید اینکار به درستی انجام شده سوتین خود را به سمت بیرون بکشید، اگر پس از چسباندن پد سینه به سوتین، مرکز پد دقیقا روی نوک سینه‌تان نبود، دوباره آن را تنظیم کنید تا از نفوذ شیر به بیرون جلوگیری کنید.

۵.در زمان استفاده از پد هم آن را چک کنید: برای رعایت بهداشت و تمیزی سینه‌تان، بهترین کار این است که به محض مرطوب شدن پد سینه آن را عوض کنید. برای اینکار باید مرتب پد مورد استفاده‌تان را چک کنید، و همچنین دقت کنید که پد در جای درستش باشد و جابجا نشده باشد.

 

نکاتی برای خارج کردن پد سینه:

 

۱.پد را از سوتین خود خارج کنید: برای برداشتن پد، به هیچ وجه آن را روی پوست خود نکشید، این کار می‌تواند به پوست سینۀ شما آسیب بزند. پد شیردهی را به‌ آرامی از سینۀ خود جدا کنید.

۲.حتما پد آلوده را کنار بگذارید: اگر از پد سینۀ یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید و می‌بینید که این پد پس از استفاده آلوده شده است آن را دور بیندازید. در صورت استفاده از پد قابل شست‌وشو، بهتر است فورا آن را بشویید.

۳.پس از خارج کردن پد، سینۀ خود را تمیز کنید: پس از هر بار استفاده از پد حتما با یک پارچۀ تمیز و مقداری آب گرم سینه‌های خود را تمیز کنید تا رطوبت و شیرهایی که روی سینه‌هایتان خشک شده اند تمیز شوند.

 

نکات مهم و ضروری برای خرید پد سینه

شما مادر گرامی برای اینکه بتوانید بهترین پد سینه را با توجه به نیازتان انتخاب کنید باید نکاتی را در نظر بگیرید که بدون شک به شما در انتخاب و خرید یک پد سینه مناسب و استاندارد کمک می‌کند، این نکات عبارتند از:

1.جنس محصول؛ مهم ترین عامل در انتخاب پد سینه

بهترین جنس ممکن برای پد سینه کتان یا همان پنبه است.

همچنین نرم و لطیف بودن قسمت داخلی پد اهمیت زیادی دارد زیرا اگر جنس این بخش مرغوب نباشد باعث زخم شدن نوک سینه مادر می‌شود و او نمی‌تواند به راحتی به فرزندش شیر بدهد. برای این بخش ابریشم بهترین جنس است.

و بهتر است قسمت بیرونی پد سینه که با سوتین در تماس است از جنسی باشد که رطوبت را در خود حفظ کند.

 

2.عبور جریان هوا؛ موضوعی مهم برای از بین بردن عفونت

جنس لایۀ بیرونی پد سینه اصلا نباید مانع جریان‌ داشتن هوا در پد شود. اگر هوا بین پد و سینه رد و بدل نشود رطوبت در آن ناحیه می‌ماند و این رطوبت فضای مناسبی برای رشد باکتری‌ها در نوک سینه است و می‌تواند به نوک سینه هم آسیب بزند.

 

3.توجه به قدرت جذب پد برای جلوگیری از ایجاد لکه

پدهای سینه دارای قدرت جذب متفاوتی هستند، برای مثال پدهای شبانه قدرت جذب بالاتری نسبت به پدهای روزنه دارند.

اگر تقریباً می‌توانید حدس بزنید که در یک شبانه‌روز چه مقدار شیر از سینه شما ترشح می‌شود، می‌توانید پد سینه‌ای با قدرت جذب مناسب را برای خودتان انتخاب کنید.

 

4.شکل و اندازه؛عاملی تاثیر گذار در نحوه دیده شدن سینه های شما

اکثر پدهای سینه به شکل دایره ای تولید می‌شوند، اما ممکن است به شکل‌های دیگری مانند مثلث نیز وجود داشته باشند.

همچنین فرم بعضی از پدها صاف است و بعضی دیگر کمی انحنا دارند تا بتوانند شکل سینه را به خود بگیرند.

انتخاب اندازه پدهای شیردهی به عوامل مختلفی مانند سایز سینه و میزان شیری که از سینه شما ترشح می‌شود بستگی دارد.

 

5.در زمان خرید پد مقدار ضخامت آن را در نظر بگیرید

اگر از مشخص‌ شدن پد سینه از روی لباستان خوشتان نمی‌آید و یا علاقه ای به بزرگتر دیده شدن سینه هایتان ندارید می‌توانید یک پد با ضخامت کم که از زیر لباس هم چندان مشخص نیست، خریداری کنید.

با تهیه یک پد سینه و استفاده کردن از آن باعث جلوگیری از ترشح و جاری شدن شیر از سینه هایتان خواهید شد و با اینکار با رعایت بهداشت و تمیزی می‌توانید در هر شرایطی به فرزند دلبندتان شیر بدهید.

شما مادران عزیز می‌توانید انواع مختلفی از پد سینه را در سایت مادرلند با مشخصات کامل مشاهده کنید، پدهای سینه موجود در سایت مادرلند دارای کیفیتی بی نظیر و قیمتی مناسب هستند و شما می‌توانید با خیالی آسوده خرید خود و با طی کردن یک فرآیند ساده، خرید خود را ثبت کنید و در کوتاهترین زمان آن را درب منزلتان تحویل بگیرید.

motherland
ارسال دیدگاه