لیست وسایل ضروری نوزاد برای بیمارستان

لیست وسایل ضروری نوزاد و مادر برای بیمارستان-مجله مادرلند

خرید و آماده سازی وسایل ساک نوزاد و لوازم مورد نیاز زایمان یکی از اصلی ترین کارها بعد از خریداری سیسمونی نوزاد می باشد، معمولا مادران در هشتمین ماه از بارداری شان باید کم کم وسایل ضروری نوزادشان را هنگام تولد در بیمارستان را تهیه کنند و آماده باشند، زیرا شما نمی توانید زمان دقیق زایمان را مشخص کنید و ممکن است هر لحظه درد زایمان سراغتان بیاید و راهی بیمارستان شوید، پس چه خوب است که کار امروز را به فردا میندازید و هرچه سریعتر وسایل خود را آماده کنید.

احتمالاً از خود می پرسید که بهترین لیست وسایل نوزاد هنگام تولد چه می باشند و باید چه وسایلی را آماده کنیم؟ در این مقاله ما به شما بهترین و پرکاربردترین لوازم بیمارستانی نوزاد را معرفی میکنیم تا هنگام جمع ‌آوری و خرید وسایل دچار مشکل نشوید و بهترین وسایل را آماده کنید. پس همراه ما باشید.

 

لوازم ضروری نوزاد هنگام تولد

تهیه و آماده کردن لوازم ضروری بیمارستان نوزاد هیچ محدودیت زمانی خاصی ندارد و شما می توانید به راحتی تمامی وسایل ضروری و مهم مادر و نوزاد را در کمتر از چند روز آماده کنید. ما برای شما بهترین لیست وسایل ضروری نوزاد برای بیمارستان را آماده کرده ایم .

 

سرهمی؛ یک انتخاب ایده آل برای لباس نوزاد

سرهمی نوزاد مناسب ترین لباس برای فرزند شما در هنگام تولد می باشد. این لباس یکی از اقلام موردنیاز کودک هنگام خرید سیسمونی نوزاد است که در تمام فصل ها مورد نیاز نوزاد و کودک می باشد و بسیار عالی بدن او را می پوشاند و از او در مقابل سرما محافظت می کند. به طور کل پارچه این لباس کاملا ضد حساسیت بوده و از الیاف طبیعی و نخی تهیه شده تا به پوست نوزاد آسیب جدی وارد نکند. ویژگی اصلی سرهمی نوزاد این است که یک تکه هستند و قسمت های بازمانده از بدن نوزاد را به طور کامل می پوشاند و در آوردن آن از بدن نوزاد بسیار راحت و سریع انجام میشود.

سرهمی ها در دو نوع جورابدار و مچ دار وجود دارند.پیشنهاد ما برای تولد نوزاد خرید سرهمی جورابدار است ، اما در صورتی که تصمیم به خرید سرهمی مچ دار داشتید،حتما پاپوش را نیز برای کودک خریداری کنید.

 

در ساک خود زیر دکمه را هم قرار دهید

لباس های زیردکمه جزو بهترین انتخاب ها برای وسایل هنگام تولد نوزاد هستند. جنس پارچه این لباس ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در ارتباط مستقیم با پوست لطیف نوزاد قرار دارد. پارچه به کار رفته در آن باید از جنس نخ پنبه ، ضد حساسیت و متناسب با پوست حساس کودکان باشد.

لباس های زیردکمه (بادی) نیز در انواع زیردکمه رکابی،آستین کوتاه و آستین بلند نیز وجود دارند.به سلیقه و ترجیح خوذتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

برای پوشاندن بیشتر نوزاد به خصوص در فصل سرما می توانید در کنار لباس های زیردکمه از مانتو نوزادی نیز استفاده نمایید.مانتوها لباس های آستین بلند جلو باز هستند که به عنوان روپوش دوم برای کودک استفاده می شوند و با دکمه بسته می شوند.

 

شلوار؛ آخرین وسیله مورد نیاز

آخرین و البته مهم ترین وسیله ضروری ساک بیمارستان نوزاد خرید شلوار نوزادی می باشد.

توجه داشته باشید که شلوارهایی با کمر کشی بخرید که به راحتی روی پوشک و شکم نوزاد بالا بیاید و با افزایش وزن او کش آمده و تا چند ماه پس از تولدش بتواند از او استفاده کند. پیشنهاد می کنیم 5 تا 7 عدد شلوار را خریداری کنید.

 

لوازم موردنیاز نوزاد هنگام تولد-مجله مادرلند

ست بیمارستانی نوزاد

با خرید ست بیمارستانی نوزاد که شامل اقلامی مانند سرهمی،بلوز،شلوار ، مانتو ،پاپوش و جوراب است می توانید تمامی لباس های مورد نیاز کودک را به صورت یکجا خریداری نمایید.
ست های بمارستانی دارای تکه های متفاوتی هستند و اقلام آن ها باهم متفاوت است.

علاوه بر لباس نوزاد، یک دست کلاه، جوراب و دستکش نیز برای نوزاد خود تهیه کنید و در ساک وسایل نوزاد قرار دهید. وجود دستکش و کلاه در هر شرایط فصلی ضروری است.

 

خرید دستمال مرطوب را از قلم نیاندازید!

دستمال مرطوب کودک یکی دیگر از وسایل مهم هنگام تولد نوزاد است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. جنس اصلی دستمال های مرطوب از الیاف طبیعی می باشند و در محفظه های مرطوبی که ماده اصلی آن آب هست، نگهداری می شوند. هنگام تولد نوزاد پوست او بسیار حساس و نازک می باشد پس چه بهتر است به جای شستن های مکرر و کشیدن حوله به بدن او از دستمالی استفاده کنیم که دقیقا حس شادابی و تمیزی بعد از حمام را به او بدهد و از پوست او محافظ کند.

 

پوشک نوزاد

باید بدانید که تقریباً در همه بیمارستان‌ها تهیه وسایل مورد نیاز نوزاد هنگام زایمان به عهده خودتان قرار دارد که پوشک از مهم‌ترین آن‌ها است. اگر قرار است 3 روز در بیمارستان باشید، روزانه 6 تا 8 پوشک بگیرید. بر روی پوشک بچه باید نام نوزاد را بزنید و سپس به پرستار تحویل دهید

 

شیشه شیر از ضروریات ست بیمارستانی نوزاد

شیشه شیر یکی از مهم ترین لوازمی است که هنگام خرید سیسمونی بیمارستانی نوزاد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. با استفاده از شیشه شیر میتوانید شیر خود را به مدت طولانی تری نگه داری کنید. ممکن است پس از زایمان شما توانایی شیر دهی به نوزاد را نداشته باشید و در این موقعیت وجود شیشه باعث میشود که نوزاد از تغذیه اش محروم نشود.

معمولا شیشه شیرها دارای سرشیشه از نوع التراسافت و شیاردار می باشند که مناسب نوزادان تازه متولد شده است و به مرور زمان با رشد نوزاد امکان  تعویض و نصب سرشیشه های طبیعی سایز بزرگتر نیز فراهم خواهد بود. یک شیشه شیر با کیفیت باید فاقد هرگونه ماده ی شیمیایی BPA باشد که هنگام خرید باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

 

زیرانداز تعویض؛ ساده ولی کاربردی

خرید تشک یا زیرانداز تعویض یکی از مهمترین اقلام ضروری نوزاد هنگام تولد می باشد.

زیرانداز تعویض نوزاد باید همیشه و همه جا همراهتان باشد ولی اولین و مهم ترین مکان بیمارستان می باشد که پس از تولد نوزاد کارایی مهمی برای شما دارد. زیرانداز تعویض نوزاد به شما این امکان را خواهد داد که در هر جایی که هستید به راحتی با پهن کردن آن، پوشک نوزاد خود را به آسانی تعویض نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های زیرانداز تعویض نوزاد، قابلیت جمع شدن سریع می باشد، شما می توانید به راحتی آن را درون ساک لوازم نوزاد برای بیمارستان قرار دهید و از آن استفاده کنید.

 

حوله؛ بسیار مفید ولی ضروری و مهم

پس از دنیا آمدن فرزندان، پرستاران بیمارستان او را با حوله می پوشانند. پس بهتر است که با حوله شخصی او این کار انجام شود. حوله نوزاد باید بسیار نرم و لطیف باشد تا بدن نوزاد را اذیت نکند زیرا پوست بدن نوزاد هنگام تولد بسیار نازک و حساس است.

 

کرم محافظ پای بچه؛ برای نرم کنندگی پوست

کرم محافظ پای بچه و مرطوب کننده بدن نقش مهمی در نرم ‌کنندگی پوست کودک شما مخصوصا بعد از تولد او دارد. کاملا مشخص است که پوست کودک از حساسیت و مراقبت بیشتری نسبت به بزرگترها برخوردار می باشد، به همین دلیل شما باید در انتخاب کرم دقت زیادی داشته باشید تا از آسیب رسیدن به پوست کودک عزیزتان جلوگیری نمایید.

شما می توانید پس از تولد نوزداتان مقدار کمی کرم را به باسن و پای کودکتان بمالید تا از خشکی و قرمزی پوست او جلوگیری کنید.

 

وسایل بیمارستان نوزاد-مجله اینترنتی مادرلند

حتما فلاسک را همراه خود ببرید

شاید فلاسک برای نوزاد کاربرد خاصی نداشته باشد ولی وسیله ی فوق العاده خوبی برای همراهان و حتی خود شما می باشد. بهتر است پس از زایمان کمی مایعات مصرف کنید که چایی یا آب جوش یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد.

توجه داشته باشید که برای خرید فلاسک نوزاد مرغوب، علاوه بر توجه به شکل ظاهری آن، باید جنس بدنه‌ی آن را هم به با دقت مورد برسی قرار دهید تا مبادا دچار ترک خوردگی و شکستگی باشد. همچنین شما می توانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر مقاله 10 نکته طلایی در خصوص خرید و نگه داری از فلاسک نوزادی را نیز مطالعه کنید.

 

پتو ؛ محافظت کودک در برابر سرما

اگر پیش بینی می کنید که زایمان شما در فصل های سرد انجام می شود ، خرید و بردن پتو یکی از مهم ترین کار هایی است که باید انجام دهید ولی اگر زایمان شما در فصل های گرم و غیر سرد انجام می شود حتما یک پتوی نرم و نخی را با خود ببرید. پتو نوزادی دارای پوشش گرم و قابل انعطاف است که با پوشاندن سر و بدن نوزاد، بدن او را به خوبی در برابر سرما محافظت میکند .

 

شما با آماده کردن و خرید وسایل مورد نیاز نوزاد در بیمارستان به بخش بزرگی از استرس ها و نگرانی های قبل از زایمانتان پایان می دهید. در این مقاله سعی شد تا لیست جامع و کاملی از وسایل ضروری نوزاد هنگام تولد را برای شما عزیزان آماده کنیم.

شما بگویید، اگر تجربه زایمان داشته اید از چه وسایلی استفاده کرده اید؟

صمیمانه منتظر دیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

شما مادران عزیز می‌توانید تمامی وسایل گفته شده را از وب سایت مادرلند خریداری کنید و به سرعت آن را درب منزل تحویل بگیرید تا هر چه سریع سیسمونی و وسایل موردنیاز نوزادتان تکمیل گردد.

motherland
ارسال دیدگاه