هر آنچه که باید در مورد پودر بچه بدانیم

انواع پودر بچه-مادرلند-motherlaand.com

نوزادان پوست ظریف و حساسی دارند. به عنوان والدین، وظیفه ما محافظت از پوست زیبای نوزادانمان در برابر هر چیزی است که ممکن است به آن آسیب برساند.در مناطق مرطوب پوست، نوزادان مستعد جوش و حساسیت پوستی هستند. گاهی اوقات، رطوبت نیز می تواند باعث تحریک پوست شود. به همین دلیل است که استفاده از پودر بچه روی آن نواحی مهم است.

همچنین عطر و بوی کودک یکی از دلایل مهمی است که والدین را تشویق به استفاده از پودر بچه می‌کند. بنابراین سعی کردیم در این مقاله نگاه کلی به پودر بچه، مزایا، معایب، و طرز استفاده از آن داشته باشیم.

 

پودر تالک چیست؟

پودر تالک نرم ترین ماده معدنی روی زمین است که تصفیه می‌شود. تالک یک ماده “بی اثر” است، به این معنی که در صورت مصرف یا استفاده روی پوست واکنش شیمیایی ایجاد نمی کند.

پودر بچه از چه چیزی ساخته شده است؟

پودر بچه از ماده معدنی تالک ساخته شده است که حاوی عناصر منیزیم، سیلیکون و اکسیژن است که باعث می‌شود رطوبت لازم را جذب کند. به همین دلیل است که در موقع خرید پودر بچه، برچسب را بررسی کنید، زیرا بسیاری از پودرهای بچه که امروزه در بازار هستند، اصلاً حاوی تالک نیستند. بسیاری از پودرهای “بدون تالک” با نشاسته ذرت، یکی دیگر از مواد جاذب طبیعی، به جای تالک ساخته می شوند.

 

انواع پودر بچه

  1. پودر بچه جامد: این نوع پودر به دو شکل وجود دارد:
  • پودر حاوی تالک: این نوع پودر ممکن است به دلیل عطری که دارد، باعث ایجاد حساسیت برای کودک می‌شود. در این نوع از پودر، یک ماده معدنی ریز آسیاب و به آن عطر اضافه می کنند. تالک حاوی عناصر متعددی است که باعث می‌شود هنگام استفاده رطوبت را جذب کند. همچنین به خشک نگه داشتن پوست کمک می کند و از چروکیدگی، حساسیت پوستی و سایر مشکلات مربوط به رطوبت جلوگیری می کند. تالک یک جزء رایج در پودرهای نوزاد، بدن و صورت است. می‌توانید پودرهای تالک دارویی و آنهایی که رایحه‌های خاص دارند تهیه کنید تا به تسکین و آرامش نوزاد کمک کند
  • پودر حاوی نشاسته ذرت: این نوع پودر با نشاسته ذرت (یکی دیگر از مواد جذب کننده رطوبت) و همان رایحه پودر بچه است که برای پوست ظریف کودک (به دلیل ضد حساسیت) طراحی شده است. یکی از کاربردهای مهم آن، تسکین و ایجاد نرمی، برای پوست کودک است. پودر بچه حاوی نشاسته ذرت برای کودکان و بزرگسالان نیز عالی است. پودر نشاسته ذرت دارای ذرات کمی بزرگ‌تر از تالک هستند و از این رو به سختی می‌توان آن را در هوا منتقل کرد. این امر شانس استنشاق را کاهش می دهد و همچنین دارای کیفیت جذب عالی است.
  1. پودر بچه مایع: در روزهای گرم که پوست نوزاد در معرض عرق کردن است، پودر بچه مایع انتخاب بسیار خوبی است. این نوع پودر مانند یک لوسیون مایع است که پس از استفاده، به پودر خشک تبدیل می‌شود. یکی از مزایای استفاده از این پودر، عدم پخش شدن در هوا و همچنین مانع از ایجاد حالت چسبندگی روی سطح بدن کودک مخصوصا گردن می‌شود. همچنین این مایع یک اثر خنک کننده فوری دارد که برای درمان حساسیت نسبت به پوشک و سایر تحریکات جزئی فوق العاده است.

 

بررسی مزایا و معایب استفاده از پودر بچه-مجله اینترنتی مادرلند

آیا نوزادان به پودر بچه نیاز دارند؟

در واقع، نوزادان نیازی به پودر بچه در سراسر بدن ندارند. پودر بچه رطوبت را جذب می کند و از جوش ها جلوگیری می کند. در ماه های اولیه، برجسته ترین لباس کودک شما پوشک است و از آنجایی که دائماً روی پوست ظریف مالیده می شود، می تواند باعث ایجاد جوش شود. از پودر بچه برای بثورات پوشک استفاده کنید و فقط در جاهایی که اهمیت دارد استفاده کنید. به جای پخش کردن آن در تمام بدن، آن را روی گردن، زیر بغل و اندام تناسلی بمالید. بهتر است استفاده بیش از حد از پودر بچه را محدود کنید تا از آسیبی که در درازمدت به دلیل مواد تشکیل دهنده آن می تواند ایجاد کند، جلوگیری کنید. مارک پودر بچه شما ممکن است رطوبت بسیار مورد نیاز را از پوست کودک بگیرد که در دراز مدت می تواند باعث آسیب شود.

 

عوارض مصرف پودر بچه

استفاده از پودرهایی که حاوی ماده تالک هستند، برای نوزاد مناسب نیستند. به این دلیل که تالک حاوی موادی است که می تواند پوست ظریف کودک شما را تحریک کند. راه جایگزین آن استفاده از یک حوله نرم برای خشک کردن کودک بعد از حمام است. سپس می توانید از روغن یا لوسیون بچه سبک و بدون عطر استفاده کنید تا پوست آنها صاف و نرم بماند.

همچنین یکی دیگر از خطرات پودر بچه، بو کردن آن است. ذرات بسیار ریز موجود در پودر می توانند به ریه های کودک شما آسیب برساند.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می‌کند از پودر بچه استفاده نکنید، زیرا نوزادان واقعاً به آن (یا بیشتر لوسیون‌ها و روغن‌های دیگر) نیاز ندارند. متخصصان اطفال والدین را تشویق می‌کنند که جایگزین‌هایی برای پودر، مانند لوسیون‌ها یا کرم‌های حاوی روغن در نظر بگیرند. والدین همچنین می توانند نشاسته ذرت را انتخاب کنند که از ذرات بزرگتری نسبت به پودر تالک تشکیل شده است و خطر کمتری برای راه های هوایی ایجاد می کند. این محصولات در اطمینان از خشک ماندن نوزادان به همان اندازه موثر هستند.

 

عوارض استفاده از پودر بچه حاوی تالک

پزشکان اطفال سال‌هاست که به والدین هشدار می دهند که از پودر حاوی تالک برای نوزادان استفاده نکنند، زیرا خطر تنفسی در کودک وجود دارد که می تواند باعث خفگی و سرفه شود و منجر به بیماری تنفسی یا بیماری مزمن و آسیب ریوی شود.

 

آیا جایگزین مطمئنی برای پودر بچه وجود دارد؟

برای جلوگیری از حساسیت پوست نوزاد، متخصصان اطفال پیشنهاد می‌کنند که به طور مکرر پوشک بچه رو تعویض کنند. اگر به دنبال جایگزینی مطمئن برای پودر بچه هستید، در اینجا چند گزینه وجود دارد که می توانید امتحان کنید و یکی را انتخاب کنید که مناسب کودک شما باشد. به جای استفاده از تالک یا نشاسته ذرت برای نوزادتان، می توانید از روغن های ضروری مانند اسطوخودوس یا بابونه برای نوزادان بالای سه ماه نیز استفاده کنید زیرا هر دو دارای خواص ضد التهابی هستند. در صورت مشاهده هر گونه بثورات فورا مصرف را قطع کنید.

 

نکات استفاده از پودر بچه

هنگام استفاده از پودر بچه، مطمئن شوید که پودر مناسب را انتخاب کرده و از آن به روش مناسب استفاده کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

  1. مقداری پودر روی کف دست خود بریزید و به جای اینکه مستقیماً روی کودک بپاشید، به آرامی روی پوست کودک بزنید.
  2. در حین پاشیدن پودر، ظرف را از کودک دور نگه دارید و مقدار کمی را روی کف دست خود قرار دهید. این گونه اطمینان حاصل می کنید که کودک مقداری از آن را مستقیماً تنفس نمی کند و به چشم او نمی رود.
  3. استفاده از پودر روی صورت نوزاد ایده خوبی نیست، زیرا می تواند منجر به مشکلات تنفسی شود. در صورت استنشاق نیز می تواند باعث عوارض ریوی شود.
  4. برای جلوگیری از عفونت های پوستی، پودر باقیمانده ای را که در چین های پوستی کودک شما جمع می شود با یک پارچه نرم تمیز کنید

 

پودر بچه اغلب برای جلوگیری از تحریک پوست یک کودک استفاده می شود. این  پودر چیزی را درمان نمی کند، بلکه به شما کمک می کند از پوست کودک مراقبت کنید و آن را سالم نگه دارید.

بهترین پودر بچه حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی نیست و به نوزادان کمک می کند تمیز و بهداشتی بمانند. به همین دلیل در خرید پودر بچه توجه کنید و متناسب با نیازتان سعی کنید محصول بدون عارضه خریداری کنید.

motherland
ارسال دیدگاه