تخت کنار مادر؛ یکی از بهترین انواع تخت نوزاد

تخت کنار مادر؛ یکی از بهترین انواع تخت نوزاد

در زمانی که شما مادر عزیز منتظر به دنیا آمدن فرزندتان هستید بدون شک در حال آماده کردن وسایل مورد نیازش می‌باشید.

یکی از اصلی ترین لوازمی که هر نوزادی پس از تولدش بدون شک به آن احتیاج دارد وسیله ای برای خوابیدن روی آن است که هم برای او راحت باشد و هم وقتی نوزاد درون آن است مادر به راحتی  بتواند از دورمراقب فرزندش باشد و او را کنترل کند، اما بسیاری از تخت ها و گهواره هایی که برای نوزادان تولید می‌شوند به صورتی هستند که این ویژگی ها را ندارند.

به طور مثال مادر به راحتی نمی‌تواند در نیمه شب که نوزادش به هر دلیلی گریه می‌کند فورا او را در آغوش بگیرد یا به او شیر بدهد و او را آرام کند چون مجبور است از تخت خودش خارج شود و سپس به سراغ نوزادش برود و همین کار وقت گیر است.

اما راه حل این مشکل چیست؟ چطور و با چه وسیله ای می‌توان فاصله ی بین مادر و نوزادش را به حداقل رساند؟

در ادامه ما به شما مادران گرامی وسیله ای کاملا کاربردی را معرفی می‌کنیم که قطعا مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

تخت کنار مادر؛ یکی از بهترین انواع تخت نوزاد

در مقاله ی تخت کنار مادر چیست به طور مفصل به معرفی تخت کنار مادر برای نوزادان پرداختیم و گفتیم که این تخت‌ در کنار تخت مادر قرار می‌گیرد و به کودک شما احساس راحتی و ایمنی می‌دهد. به این شکل که یک طرف به چهارچوب تخت شما می‌چسبد، بنابراین شما می‌توانید در کنار کودک خود دراز بکشید، او را بینید و به راحتی به او دسترسی داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر درباره نکات لازم برای خرید تخت کنار مادر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

تخت کنار مادر؛ تختی پر از مزایا برای مادر و نوزاد

تخت کنار مادر، یکی از بهترین انتخاب ها برای نوزادتان است که بتوانید او را با خیالی راحت در نزدکی خودتان نگهداری کنید و به راحتی به او دسترسی داشته باشید.

اما مزایای تخت کنار مادر چه مواردی هستند؟

 

آرامش کودک و مادر با داشتن تخت کنار مادر

از اصلی ترین مزایای استفاده از تخت کنار مادر این است که شما بیشترین حس نزدیکی با نوزادتان را تجریه خواهید کرد زیرا وقتی شما بدانید که نوزادتان در نزدیکی شما قرار دارد و به راحتی می‌توانید به او رسیدگی کنید، این موضوع آرامش خاطری را برای شما به وجود می‌آورد.

 

امکان شیر دهی راحت تر به نوزاد

یکی از عواملی که تأثیر مهمی در خواب راحت نوزادان دارد، شیردادن به آنهاست. کودک شما سیستم بدنی متفاوتی نسبت به یک فرد بالع دارد که این موضوع باعث می‌شود کودک وقتی به هر مراقبتی نیاز دارد تقریباً از خواب بیدار شود.

اما زمانی که او در تخت کنار مادر است و در نزدیکی شما قرار دارد، می توانید قبل از بیدار شدن کامل به او شیر بدهید، کودک شما بعد از شیر خوردن به راحتی میخوابد و دیگر بی قراری و گریه شبانه را ندارد. بسیاری از مادران از گریه ها و بی قراری های کودک عصبی شده و در مواقعی دچار افسردگی بعد از زایمان می شوند بنابراین استفاده از یک تخت کنار مادر و داشتن آن در سیسمونی نوزادتان می‌تواند از این موضوعات جلوگیری کند.

 

کاهش خطر مرگ ناگهانی نوزاد

زمانی که بدن نوزاد و مادر در کنار یکدیگر قرار دارند، این کار احتمال ابتلا به SIDS را تا ۵۰٪ کاهش می دهد. SIDS سندرم مرگ ناگهانی نوزاد نامیده می شود که عبارت است از مرگ ناگهانی کودک شما بدون پیشبینی و برجای گذاشتن عارضه ای بر روی بدن نوزادتان.

 

مراقب آسان از نوزاد با استفاده از تخت کنار مادر

استفاده از تخت کنار مادر بچه همچنین باعث می شود که مادر بتواند گاها وضعیت کودکش را بررسی کند و اصلا نگران اینکه بسیار نزدیک به نوزادش خوابیده و این موضوع باعث آسیب دیدن نوزادش می‌شود نباشد، چون علاوه بر این که در کنار کودک خود هست هر دو در یک فضای جدا گانه قرار گرفته اند.

 

بالاترین امنیت را در کنار آرامش برای نوزادتان فراهم کنید

ایجاد یک منطقه خواب ایمن برای نوزادتان ضروری است هر تختی که کودک روی آن می خوابد باید برای کودک امن باشد، همان طور که می دانید نوزاد به صورت غریزی در روزهای ابتدایی به بوی مادرخودش نیاز دارد، کنار مادر بودن برای کودک حس امنیت را به وجود می‌آورد و باعث می‌شود کودک بتواند به راحتی بخوابد و بی قراری های شبانه کمتری داشته باشد.

 

نوزاد را در کنار خود بخوابانید بدون اینکه وابسته شما شود

بسیاری از متخصصان اطفال معتقدند کودکانی که کنار والدینشان می‌خوابند در بزرگسالی اعتماد به نفس بیشتری دارند و مستقل‌تر هستند و دلیل آن تغذیۀ روحی و عاطفی است که با خوابیدن نوزاد در کنار والدین فراهم می‌ شود و اکثر والدینی که کودکشان را کنار خود خوبانده‌اند نیز با این نظر موافق هستند.

اما از طرف دیگر هم برخی دیگر اعتقاد دارند کودکانی که کنار والدین خود می‌خوابند، بیش از حد وابسته بار می‌آیند، همچنین اگر کودک را کنار خودتان می‌خوابانید، ممکن است در آینده متقاعد کردن او برای نقل مکان به اتاق خودش سخت باشد، و حداقل در ابتدا، در برابر خوابیدن در هر جای دیگری مقاومت کنند.

اما با استفاده از تخت کنار مادر علاوه بر اینکه فرزندتان از مزایای خوابیدن کنار شما بهره مند می‌شود، بلکه کودکتان در یک تخت خواب مستقل قرار دارد و این باعث می شود جدا شدن از شما برایش راحت تر باشد.

 

تخت کنار مادر؛ تختی پر از مزایا برای مادر و نوزاد

انواع تخت کنار مادر

 

تخت کنار مادر تاشو

– یکی از نگرانی های مادران، میزان رفلاکس معده نوزاد بعد از شیردهی می‌باشد که این مدل تخت های کنادر مادر با داشتن قابلیت تنظیم شیب و خاصیت ضد رفلاکسی تمام نگرانی ها در این باره را از بین برده.

– برای پیشگیری از مسدود شدن راه تنفس کودک، بهتر است تخت نوزادتان خالی از وسایل اضافی باشد. این محصول با داشتن قسمت اضافی برای نگهداری وسایل نوزاد، به رفع این مشکل کمک میکند و دارای کیف مخصوص حمل است که نقل و انتقال را به راحتی امکان پذیر میکند.

– یکی دیگر از مشکلاتی که هر کودکی با آن دست و پنجه نرم می‌کند قرار گرفتن در معرض نیش حشرات است که برای پیشگیری از این مشکل، اکثر تخت های کنار مادر چوبی مدل به دلیل داشتن پشه بند، این مشکل را حل کرده اند.

– تخت کنار مادر تاشو با اتصال به تخت پدر و مادر از بدو تولد تا تقریبا شش ماهگی قابل استفاده است.

– این مدل تخت نوزاد به راحتی قابل حمل است.

– و دیگر ویژگی تخت کنار مادر تاشو این است که در ارتفاعع های مختلف قابل تنظیم است و همچنین دارای ۴ چرخ برای جابجایی است.

 

تخت و پارک

-این مدل تخت نوزاد  علاوه بر تمام ویژگی هایی که برای مدل تاشو گفته شد، این مزیت را دارد که برای بازی کودکتان مورد استفاده قرار بگیرد.

– تخت و پارک از آنجایی که مکانی ایمن برای بازی و سرگرمی کودک و نوزاد میباشد باعث میشود تا شما مادران عزیز هم بتوانید با خیالی آسوده به کارهایتان رسیدگی کنید، زیرا زمانی که کودک در تخت پارک مشغول به بازی می باشد هیچ خطری او را تهدید نخواهد کرد.

 

تخت کنار مادر چوبی

– این مدل هم مانند دو مدل قبلی در کنار تخت مادر قرار می‌گیرد و فاصله مادر با نوزاد را بدون اینکه نیاز باشد در یک تخت بخوابند، به حداقل می‌رساند.

– جنس این محصول از چوب مقاوم و با کیفیت است.

– بعضی از تخت های کنار مادر چوبی، قابلیت گهواره شو هم دارند.

داشتن یک تخت کنار مادر و قرار دادن نوزادتان در آن علاوه بر ایجاد نزدیکی و آرامش کودک و والدین، امکان شیر دادن به نوزاد، مراقبت آسان و افزایش امنیت او مزیت های بسیار زیاد دیگری هم دارد که در بالا به آنها اشاره کردیم.

شما والدین گرامی میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت مادرلند انواع مختلفی از تخت کنار مادر با بهترین کیفتی و طرح و رنگ را مشاهده و خریداری کنید و سپس به راحتی آن را درب منزلتان تحویل بگیرید.

motherland
ارسال دیدگاه