سن مناسب استفاده از صندلی ماشین کودک و نوزاد

سن مناسب استفاده از صندلی ماشین کودک و نوزاد - مادرلند | motherlaand.com

صندلی ماشین نوزاد و کودک یکی از مهم‌ترین لوازم سیسمونی است که باید در انتخاب آن دقت کافی به خرج دهیم. چرا که سلامتی و امنیت کودکمان در دستان همین صندلی خودرو کودک است. یکی از مواردی که کمک می‌کند در کنار جدیدترین مدل صندلی ماشین کودک، بهترین را انتخاب کنیم خرید صندلی ماشین کودک بر اساس گروه سنی مناسب فرزندمان است تا با وجود احساس راحتی در آن،ایمنی بالایی نیز داشته باشد.

 

در این مقاله قصد داریم در مورد صندلی خودرو کودک در گروه‌های سنی مختلف،صندلی ماشین کودک از بدو تولد و صندلی ماشین کودک تا ۱۲سال با شما صحبت کنیم.

 

جدیدترین مدل صندلی ماشین نوزاد و کودک ازچندماهگی قابل استفاده است؟

 

قبل از هرچیز لازم است به این سوال پاسخ دهیم تا تمام ابهامات برطرف شود.

بسیاری از افراد معتقدند که نشاندن بچه‌های زیر یک‌سال در صندلی‌خودروکودک کار عاقلانه‌ای نیست. یا اینکه استفاده از صندلی ماشین کودک بالای ۳ سال نیازی نیست و بچه آنقدر بزرگ شده است که  دیگر او را در صندلی مخصوص نگه‌ نداریم! باید بگویم که تمام این تفکرات اشتباه است. همانطور که ما به عنوان بزرگسال هنگام رانندگی و به محض نشستن در اتومبیل، کمربندمان را می‌بندیم لازم است که این امنیت را با خرید صندلی ماشین کودک برای فرزندمان نیز فراهم کنیم.

 

صندلی ماشین نوزاد و کودک می‌تواند درست از بدو تولد تا قبل از ۱۳سالگی استفاده شود. البته هرکدام از صندلی‌ها مخصوص گروه سنی خاصی از کودکان هستند که در ادامه خواهیم دید.

اگر مایلید در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های صندلی ماشین کودک اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله‌ی « هر آنچه که در مورد صندلی ماشین کودک نمیدانید» در همین سایت، به شما کمک خواهد کرد.

 

گروه بندی صندلی ماشین کودک بر اساس وزن کودکان

بر  اساس صندلی ماشین نوزاد و کودک، کودکان به 4 گروه سنی تقسیم می‌شوند.

 

گروه (صفر)

صندلی ماشین کودک از بدو تولد تا زمانی که وزن کودک به ده کیلوگرم برسد در گروه (0) جای می‌گیرد. باید بگویم که اگر به دنبال صندلی ماشین کودک ۶ماهه نیز می‌گردید بهتر است از صندلی‌های گروه صفر استفاده کنید. زیرا در این سن حساس مراقبت از سر و گردن نوزاد اهمیت فراوانی دارد.

برخی از جدیدترین مدل صندلی ماشین کودک در گروه سنی 0+)) نیز فروخته می‌شود. این صندلی‌ها از بدو تولد تا زمانی که وزن کودک به 13کیلوگرم برسد برای او مناسبند.

 

گروه یک

صندلی خودرو کودک در گروه (۱)، برای کودکان 9تا 17 کیلوگرم مناسب است.

 

گروه دو

اگر فرزند شما به وزن 15تا 25 کیلوگرم رسیده بهتر است به خرید صندلی ماشین کودک از گروه (۲) فکر کنید.

گروه سه

این دسته برای افرادی که به دنبال صندلی ماشین کودک تا ۳۶ کیلو هستند مناسب است. در گروه ۳ کودکانی که وزن ۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم دارند قرار گرفته‌اند.

 

گروه‌بندی صندلی خودرو کودک بر اساس سن کودک

بر این اساس نیز صندلی ماشین نوزاد و کودک به سه گروه تقسیم می‌شوند:

 

گروه یک: صندلی ماشین کودک مخصوص نوزادان

 

صندلی ماشین کودک از بدو تولد تا حدود ۱۲ ماهگی در این گروه قرار می‌گیرد. البته دقت داشته باشید که این مقدار، تقریبی است و میتواند برحسب قد و وزن فرزند شما تغییر کند.

بهترین راه برای تشخیص زمان مناسب برای تعویض صندلی، این است که به حالت نشستن جگر‌گوشه‌مان توجه کنیم. اگر کودک می‌تواند سر خود را ثابت نگه‌دارد و یا بالاترین قسمت سرش به بلندترین قسمت در صندلی می‌رسد نشان‌دهنده‌ی این است که زمان استفاده از این صندلی ماشین نوزاد و کودک به سر آمده و باید به فکر خرید صندلی ماشین کودک دیگری باشید.

 

گروه دو: صندلی خودرو کودک تا ۴ سال

 

این گروه مخصوص حساس‌ترین بازه‌ی سنی کودکان است. کودکان ۶ ماهه تا ۴ساله به راحتی می‌توانند از این صندلی‌ها استفاده کنند و در امنیت کامل از سفر لذت ببرند.

تا زمانی‌که شانه‌های کودک پایین‌تر از قسمت زیرسری قرار می‌گیرند یعنی اندازه‌ی این صندلی برای کودک مناسب است. اما به محض اینکه شانه‌هایش بالاتر از این قسمت قرار گرفت بهتر است به سراغ صندلی‌های نوزاد و کودک گروه ۳ بروید. در غیر اینصورت ممکن است صندلی برای کودک کوچک شده و خطرآفرین باشد.

توجه داشته‌باشید که کودک شما در فاصله‌ی ۶ ماهگی تا ۴سالگی بیشترین و سریع‌ترین رشد را دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید صندلی ماشین کودک از گروه‌۲ مراقب باشید که صندلی از نظر قد و جای‌پا قابلیت تنظیم داشته باشد.

 

گروه سه: صندلی ماشین کودک تقویتی با پشتی ‌بلند

 

گروه سه آخرین گروه از صندلی ماشین نوزاد و کودک است که هر کودک در دوران زندگی‌اش تجربه می‌کند. این صندلی‌ها تا زمانی که قد کودک به ۱۳۵سانتی‌متر برسد و یا ۱۳ساله شود برای او قابل استفاده هستند. پشتی بلند این صندلی‌ها کودک را از ضربه و فشار‌های جانبی محافظت کرده و به شما اطمینان می‌دهد که هیچ آسیبی شامل حال فرزندتان نخواهد شد. برای یک خرید بهتر به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر به دنبال خرید جدیدترین مدل صندلی ماشین کودک از گروه۳ هستید دقت کنید که پشتی این صندلی‌ها بهتراست جدا نشود تا ایمنی بالاتر و حفاظت جانبی داشته باشد.
  • معمولا کودکان در این سن شیطنت‌های مخصوص به خودشان را دارند و ممکن است کمربند‌های صندلی را باز و خودشان را رها کنند. به همین دلیل بهتر است صندلی ماشین تقویت‌کننده‌ای که خریداری می‌کنید شاخ کمربند نداشته باشد تا کودک نتواند از آن‌ها به نفع خودش استفاده کند.
  • این صندلی‌ها نسبت به انواع دیگر به صورت کاملا قائم در صندلی خودرو قرار می‌گیرند. پس بهتراست برای آن‌که کودک احساس راحتی بیشتری با آن‌ها داشته باشد به دنبال صندلی‌هایی با پشتی تنظیم‌شونده باشید.

 

از کجا صندلی ماشین کودک بخرم؟

 

قطعا پیدا کردن لوازم سیسمونی و مخصوصا صندلی خودرو با کیفیت کار ساده‌ای نیست. اما میتوانم به شما قول بدهم که فروشگاه مادرلند میتواند بهترین گزینه برای پاسخ به سوال« از کجا صندلی ماشین کودک بخرم؟» باشد.

این فروشگاه یکی از معتبرترین فروشگاه‌های لوازم سیسمونی در اهواز است که نه تنها در اصالت و کیفیت کالا‌ها،بلکه در تنوع اجناس و برند‌ها نیز حرف اول را می‌زند. اگر به دنبال جدیدترین مدل صندلی ماشین کودک هستید کافیست به سایت مادرلند سری بزنید تا از دیدن انواع صندلی ماشین نوزاد و کودک حیرت‌زده شوید.

 

سخن پایانی

مسلما اولین دغدغه‌ی والدین هنگام خرید صندلی ماشین کودک این است که این صندلی از چند ماهگی برای کودک قابل استفاده است و تا چه سنی می‌توان آن را نگه داشت؟ اگر این مسئله ذهن شما را هم به خودش مشغول کرده این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا به جواب سوال‌هایتان در زمینه انتخاب صندلی ماشین نوزاد و کودک و خرید جدیدترین مدل صندلی ماشین کودک برسید.

 

سارا شیرعلی
ارسال دیدگاه