راهنمای خرید کالسکه کودک

راهنمای خرید کالسکه کودک-مادرلند-motherlaand.com

خرید کالسکه کودک یکی از دغدغه های اکثر پدران و مادران هنگام خرید سیسمونی است و انتخاب یک کالسکه مناسب نیز از مهم ترین نکات دوران نوزادی کودک است، زیرا والدین در کارهای روزمره شان نظیر پیاده روی، خرید، گردش و… به کالسکه مناسبی نیاز دارند که هم فرزندشان در آن راحت باشد و هم خودشان به علت بغل کردن زیاد نوزاد دچار آسیب زانو و دست نشود.

کالسکه خوب و مناسب نه تنها مکانی امن را برای نشستن و خوابیدن کودک شما به ارمغان می آورد، بلکه برای خودتان نیز مکانی فراهم میکند تا همه لوازم ضروری کودک از دستمال مرطوب و لباس کودک گرفته تا پستانک و پوشک و.. را در آنجا جا بدهید.

اما یافتن و خرید کالسکه کار آسانی نیست، زیرا بازار مملو از انواع مختلف مدل ها و قیمت هاست، بنابراین زمانی که شروع به انتخاب کالسکه بچه میکنید، باید ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید، در مرحله بعد بر اساس آن، نوع آن ها را محدود کنید و سپس درمورد چگونگی استفاده از کالسکه، آن هارا محدود کنید! شما با مطرح کردن سوال هایی از خود میتوانید به هدفی که برای خرید کالسکه دارید، برسید، سوال هایی مثل :

 • کجا و چگونه میخواهید از آن استفاده کنید؟

اگر زیاد بیرون میروید کالسکه ی سنگین و بزرگ مناسب شما نیست و همچنین اگر وسایل زیادی دارید و یا کودکتان وزن زیادی دارد کالسکه سبک و کوچک مناسب شما نیست.

 • کجا میخواهید آن را نگه دارید؟

اگر در خانه و یا ماشین شما جای زیاد و مناسبی برای کالسکه وجود ندارد، بهتر است از کالسکه کوچک استفاده کنید.

 • چند نوزاد قرار است از آن استفاده کنند؟

اگر قصد دارید در آینده برای کودک دیگرتان نیز از همان کالسکه استفاده کنید و در حقیقت به نوعی صرفه جویی کنید، بهتر است از کالسکه هایی با جنس و مارک خوب استفاده کنید.

 

انواع کالسکه های کودک

 

کالسکه های چهارچرخ

کالسکه‌هایی که دارای چهار چرخ هستند و معمولا از اندازه بزرگی برخودارند، در آنها جایی برای قرار دادن وسایل اضافی کودک وجود دارد، از سینی غذا گرفته تا سایبان و سبد قرار دادن وسایل، همه را در خود جای میدهند و در برخی از انواعشان کریری جداگانه نیز روی کالسکه نصب می شود.

 کالسکه‌های فول‌سایز

یا استاندارد کمی حجیم‌ تر از انواع دیگر کالسکه ها هستند و تردد با آنها در همه مکان‌ها مقدور نیست و جابجایی شان نیز کمی دشوار است. این کالسکه ها را به راحتی می توانید از همان روزهای ابتدایی پس از تولد فرزندتان استفاده نمایید، فقط باید دقت داشته باشید که مدلی انتخاب نمایید که برای کودک با سن بالاتر نیز مناسب باشد و فضای میزغذایش برای کودکتان در سنین بالاتر و با لباس های زمستانی تنگ و کوچک نباشد.

خرید کالسکه مسافرتی :

اگر زیاد سفر میکنید و یا مکرراً بچه را بیرون می برید، به شما خرید کالسکه مسافرتی پیشنهاد میشود. این نوع کالسکه معمولا دارای سه تکه است که شامل : صندلی اتومبیل، پایه صندلی اتومبیل و کالسکه اصلی میباشد. شما میتوانید هرموقع که نیاز بود، بدون تماس با کودک و بدون ایجاد مزاحمت به خوابش، آن را از ماشین به کالسکه و یا از کالسکه به ماشین جابه جا کنید.

برخی از مدل های کالسکه مسافرتی، دارای پشتی تاشو هستند که به تخت خواب نیز تبدیل میشوند.

کالسکه عصایی :

دلیل نام گذاری این کالسکه، این است که مانند عصا سبک و ساده بوده و دسته ی عصایی شکل دارد، که البته به این کالسکه ها چتری نیز میگویند زیرا دسته هایشان شبیه دسته های چتر نیز است. کالسکه عصایی به دلیل سبک بودن و در نهایت جابه جایی ساده اش و همچنین دست و پاگیر نبودنش، از بهترین کالسکه های مسافرتی است. این کالسکه به دوصورت: معمولی و مسافرتی موجود است که نوع معمولی آن نسبت به مسافرتی امکانات بیشتری دارد، زیرا اکثر اوقات از آن در داخل شهرها استفاده میشود، که امکاناتش هم عبارت اند از:

 • قابلیت تنظیم زاویه پشتی
 • دارای ترمز برای ثابت نگه داشتن کالسکه
 • قابلیت تنظیم ارتفاع

کالسکه های عصایی مسافرتی چون برای جابجایی داخل ماشین و هواپیما طراحی شده اند، برای همین ساده تر بوده و برخی از ویژگی های کالسکه معمولی را ندارند.

 

خرید کالسکه عصایی، برای چه کسانی مناسب است؟

خود کالسکه عصایی بسیار سبک و نهایتا تا 7 کیلوگرم وزن دارد، اما از فلز محکم و قدرتمندی تشکیل شده است و معمولا میتواند کودکان را تا وزن 15 کیلوگرم تحمل کند، یعنی اگر کودک شما زیر 15 کیلوگرم وزن دارد، این کالسکه برای شما کاملا جوابگو می باشد. کودکان 5 ماه به بالا و همچنین کودکان بزرگتر تا 4 سال میتوانند از این کالسکه استفاده کنند. اگر صاحب فرزند دوقلو هستید، میتوانید از کالسکه عصایی دوقلو نیز استفاده کنید.

 

نکات مهمی که بهتر است هنگام خرید کالسکه در نظر داشته باشید:

 • توجه داشته باشید که کالسکه حتما کمک فنر داشته باشد تا زمانی که داخل چاله های خیابان می افتد، کالسکه زیاد تکان نخورده و کودکتان اذیت نشود.
 • دقت داشته باشید که کالسکه حتما دارای کمربند ایمنی باشد، البته کمربند نرم و راحت که به کودک فشار زیادی وارد نکند. برخی از کمربند ها سگکی هستند، برخی دیگر ضامن دار چفت و بست میشوند و برخی دیگر سوکتی هستند که پیشنهاد میشود از نوع سوکتی که معمولا از پلاستیک سفت ساخته میشوند خریداری نکنید.
 • بهتر است حتما سایبان داشته باشد، اگر کالسکه بدون سایبان باشد کودک شما زیر نور آفتاد اذیت خواهد شد.
 • به وزن کالسکه توجه داشته باشید، اگر زیاد اهل گشت و گذار و سفر کردن هستید، بهتر است از کالسکه های سبک و کم وزن استفاده کنید.
 • حتما چرخ های کالسکه قابلیت چرخش 360 درجه داشته باشد تا هنگام رد شدن از خیابان، مراکز خرید و.. به مشکل برنخورید و هنگام چرخش کالسکه، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.
 • اگر فرزندتان همیشه همراه خودتان است و لوازم زیادی دارد، پیشنهاد میشود یک ست کالسکه بگیرید. چرا که علاوه بر کالسکه و کریر باید ساک لوازم کودک را هم با خود حمل کنید. سرویس کالسکه که دارای یک کالسکه ی سبک است و کریر یا ساک بچه روی آن نصب شده و ساک کودک هم در آن جا می گیرد، به شما کمک میکند تا همه لوازم کودکتان را با خودتان حمل کنید.

 

ویژگی های یک کالسکه مناسب و استاندارد

خرید کالسکه بچه-مادرلند-motherlaand.com

 

ویژگی های ایمنی:

بیش از هر چیز، اطمینان حاصل کنید که کالسکه مورد نظر شما الزامات ایمنی اولیه را برآورده می کند.

چرخ های با کیفیت:

با چرخ های ضعیف راه زیادی را نمیتوانید طی کنید و در نهایت خودتتان خسته و اذیت می شوید. چرخ های ضعیف در زمین های ناهموار (از جمله پیاده روهای ناهموار) گیر کرده و بیشتر مستعد ضربه زدن هستند.

سایبان آفتاب:

به دنبال سایبان های بلند یا قابل تنظیم باشید تا کودکتان در برابر آفتاب، باران و سایر عناصر محافظت شود. برخی از مدلها حتی پنجره های تهویه یا شفاف نیز دارند، بنابراین می توانید از نوزاد محافظت کنید، و در عین حال لذت تماشا کردن اطراف را نیز برایش فراهم کنید.

محل نگهداری:

نوزادان وسایل زیادی را به همراه دارند. یک کالسکه با زیرانداز بزرگ برای نگه داشتن وسایل زندگی شما را در سفر و در بیرون بسیار آسان می کند.

پارچه قابل شستشو:

این هیچ رازی نیست که نوزادان عاشق کثیف کاری هستند. بهم ریختگی های کودکان هنگام غذا یا شیر خوردن و.. از چشم ها دور نیست. اگر کودک شما هم دوست دارد که اطرافش را کثیف و بهم ریخته کند، توصیه میشود کالسکه ای خریداری کنید که قابل شستشو باشد زیرا پارچه های دیگر دچار سایش شده و خراب میشوند. یک کالسکه با پارچه قابل شستشو به شما کمک می کند تا کالسکه خود را برای مدت طولانی تر و به صورت تازه و تمیز نگه دارید.

طول عمر:

برای اینکه بیشترین استفاده از کالسکه را داشته باشید، به دنبال کالسکه ای بگردید که نوزاد هرچقدر بزرگ شود، کالسکه پیر نشود!

هزینه:

همانطور که قبلاً ذکر شد، قیمت کالسکه ها بسیار متفاوت است. در حالی که مدلهایی با قیمت  بالا اغلب دارای ویژگی های زیادی هستند که همیشه لازم و یا ضروری نیستند مانند فرمان قابل تنظیم، سپر باران، پشه بند، زیراندازهای بزرگ و حتی چند صندلی..

سبک زندگی:

اینجاست که شیوه زندگی مطرح می شود. آیا پیش بینی می کنید استفاده روزانه از کالسکه زیاد باشد؟ یا فقط برای گردشهای گاه و بیگاه به کالسکه نیاز دارید؟ سایر عوامل سبک زندگی که باید در نظر بگیرید: آیا می خواهید کالسکه خود را با استفاده از ماشین حمل کنید؟ یا، آیا آن را داخل شهر، پله های مترو و داخل و خارج از آپارتمان ها منتقل می کنید؟ پاسخ به این نوع سوالات می تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا باید به سمت مدلهای ابتدایی و سبک وزن حرکت کنید و یا به مدل سنگین تری را با همه ویژگی ها و امکانات بیشتر رجوع کنید.

اندازه خانواده:

در نهایت، اندازه ایده آل خانواده خود را در نظر بگیرید. اگر بعد از این فرزند قصد دارید دوباره کودکی داشته باشید، اغلب منطقی است که سرمایه گذاری بیشتری را بر روی مدلی انجام دهید که بتواند تعداد بیشتری از کودکان را حمل کند و دیر خراب شود. البته در این صورت شما باید قیمت بیشتری را پرداخت کنید، اما این کار در نهایت شما را از خرید بیش از یک کالسکه نجات می دهد.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم، شما را در زمینۀ خرید یک کالسکه بچه مناسب، راهنمایی و هدایت کنیم. به امید تجربۀ خوب شما از خرید در مادرلند که یکی از لوکس ترین فروشگاه سیسمونی ایران می باشد.

“با تشکر از همراهی شما”

motherland
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • motherland 12 مهر 1400 / 7:48 ب.ظ

   با سلام
   سپاس بابت دیدگاهتون
   بله کالسکه بچه از مهم ترین اقلام سیسمونی نوزاد هست

ارسال دیدگاه